IP67 Waterproof 600V In-line Fuse Holder for 10x38mm Fuses with Bakelite Housing and Silicone Casing
Dettagli:
| Luogo di origine: | Guangdong, Cina |
| Marca: | Tianrui |
| Numero di modello: | AEB |
Termini di pagamento e spedizione:
| Quantità di ordine minimo: | 100 |
|---|---|
| Prezzo: | $5-6.43 |
|
Informazioni dettagliate |
|||
| Corrente nominale: | 30a | Tensione nominale: | 600v |
|---|---|---|---|
| Dimensione del fusibile: | 10x38mm | Alloggio principale: | Bachelite |
| Casco impermeabile: | Silicone | Materiale terminale: | Rame in scatola |
| Indicatore del filo: | 1/0-14AWG | Lunghezza del filo: | Personalizzato |
| Colore: | Nero | Valutazione IP: | IP67 |
| Tipo di Palo: | a polo singolo | Tipo separatista: | Non separabile |
| Tipi di fusibili: | BAF, DCM, FNM, FNQ, KTK | Tipo di prodotto: | Portafusibili in linea |
| Funzione impermeabile: | SÌ | ||
| Evidenziare: | IP67 Waterproof Fuse Holder,600V In-line Fuse Holder,10x38mm Fuse Holder |
||
Descrizione di prodotto
BUSSMANN HEB-AA HEB Series Single-Pole Non Breakaway IP67 Waterproof Supplemental 10x38mm 600V 30A In-line Fuse Holder
Water resistant, single-pole non-breakaway in-line fuse holders for 10x38mm midget fuses. Typical fuse types: BAF, DCM, FNM, FNQ and KTK.
Product Specifications
| Feature | Specification |
|---|---|
| Color | Yellow, Black |
| Rating Current of Fuse | 30A |
| Rating Voltage | 600V |
| Fuse Specification | 10x38mm |
| Main Housing | Bakelite |
| Waterproof Casing | Silicone |
| Wire Length | Customized |
| Feature | Waterproof |
| Application | Over-current Protection |
Product Images
Company Information
Frequently Asked Questions
Why Choose Us?
- Quality assurance: All products undergo rigorous testing before dispatch
- Competitive production capacity and fast shipping
- Manufacturer's price: Factory direct sale with competitive pricing
- Small order acceptable
Q1. What is your terms of packing?
A: Generally, we pack our goods in PE bag and brown carton.
Q2. What is your terms of payment?
A: T/T 50% deposit, and 50% balance before delivery.
Q3. What is your trade terms?
A: EXW, FOB, CIF, DDU, DDP, etc.
Q4. How about your delivery time?
A: Generally, it will take 3-7 days after receiving your advance payment. The specific delivery time depends on the items and the quantity of your order.
Vuoi conoscere maggiori dettagli su questo prodotto

